Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Home

200 lat szkolnictwa w Dźbowie


     W 2018 roku przypada rocznica 200 lat od momentu powołania do życia Szkoły na terenie  Dźbowa. Ten okrągły jubileusz jest okazją do zaprezentowania historii związanej z obecną częstochowską dzielnicą Dźbów, a w szczególności z zakorzenioną w tej rzeczywistości historią Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, a wcześniej Liceum Tak szczególne wydarzenie dla społeczności lokalnej należy uczcić w sposób wyjątkowy. Stąd pomysł utworzenia w 2018 roku, na terenie naszej placówki, Izby Pamięci.

W związku z tą ideą Społeczność Szkoły Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca zwraca się do Państwa o pomoc w zbieraniu eksponatów i pamiątek związanych z życiem szkoły, ale także dzielnicy Dźbów. Będziemy wdzięczni  za udostępnienie do udokumentowania  lub przekazanie wszelkich pamiątek, zdjęć, dokumentów, zeszytów podręczników (np. świadectw szkolnych, dyplomów itp.) W przypadku dokumentów i zdjęć stanowiących wartość dla posiadacza prosimy jedynie o  możliwość ich skopiowania, natomiast przedmioty będziemy uwieczniać  na fotografiach. Za każdą okazaną pomoc będziemy bardzo wdzięczni.

Można się z nami kontaktować telefonicznie  34 365 99 19, za pomocą poczty e –mail:           Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Materiały można dostarczać do sekretariatu szkoły lub przekazywać nauczycielom historii  p. L. Jeziorowskiej i p. A. Anzorge.

                                

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca.


 

Joomla templates by a4joomla