REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH/PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

maj 2019r.

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH/PONADGIMNAZJALNYCH

NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Rekrutacja do SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH/PONADGIMNAZJALNYCH w Częstochowie będzie odbywała się z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Zainteresowani (rodzice/opiekunowie prawni/uczniowie) wypełniają w formie elektronicznej formularz rekrutacyjny znajdujący się na stronie internetowej pod adresem:

Otwarcie strony internetowej dla kandydatów nastąpi 13 maja 2019 r., co oznacza, że do tego czasu nie będzie możliwości rejestrowania się.

Natomiast zamknięcie systemu nastąpi 25 czerwca 2019 r. Po upływie tego terminu nie będzie już możliwości zarejestrowania się do szkół.

Żadnego znaczenia nie będzie miała kolejność uzupełniania i składania wniosków pod warunkiem zachowania obowiązujących terminów.

Na stronie naboru zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji, harmonogramu, instrukcji postępowania oraz bieżących spraw związanych z rekrutacją.

Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów!

Ważne! Pamiętajcie, że możecie zarejestrować się tylko jeden raz! Rejestracja w niewłaściwym systemie znacząco utrudni Wam prawidłową rejestrację!

Rekrutacja w roku 2019 prowadzona jest jednocześnie dla dwóch roczników, ale na podstawie dwóch różnych podstaw prawnych i do różnych klas, dlatego przygotowane zostały dwa osobne systemy.

Do pierwszego systemu prowadzi przycisk z lewej strony – to system dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą nową 8-letnią szkołę podstawową. Jeśli ten przypadek dotyczy Ciebie, kliknij umieszczony powyżej przycisk w kolorze niebieskim.

Drugi system, do którego prowadzi przycisk po prawej stronie, jest przeznaczony dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą 3 klasę gimnazjalną (otrzymają świadectwo ukończenia gimnazjum). Jeśli ten przypadek dotyczy Ciebie, kliknij umieszczony powyżej przycisk w kolorze zielonym.

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 13 maja br. do 25 czerwca br. (nie zostawiajcie tego jednak na ostatnią chwilę).

Jeśli Wasza macierzysta szkoła podstawowa/gimnazjum wprowadzała dane osobowe kandydatów do systemu naboru elektronicznego powinniście otrzymać w niej login i hasło do swojego konta.

Jeśli szkoła nie zakładała dla Was konta powinniście to zrobić samodzielnie, zapamiętując login i ustalone przez siebie hasło.

Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie zapoznajcie się dokładnie z filmikiem instruktarzowym oraz z informacjami, które od 13 maja będą dostępna na stronie https://slaskie.edu.com.pl/ Opisano w nich szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją.

Filmik dla Kandydata do szkoły średniej:

Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów, życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną, jak najlepszych wyników na zakończenie szkoły oraz realizacji wytyczonych celów.