Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

II Sejmik Uczniowski

22 czerwca 2017r.


     II Sejmik Uczniowski roku szkolnego 2017/18, zorganizowany przez Szkolny Samorząd Uczniowski odbył się pod hasłem: „Szczęśliwe wakacje to bezpieczne wakacje”. Temat ten uznano za niezwykle ważny tuż przed rozpoczęciem czasu pełnego beztroskiego wypoczynku. Obrady Sejmiku poprzedziły dyskusje we wszystkich klasach na zajęciach z wychowawcą, według opracowanych jednolitych zagadnień dotyczących bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na obradach Sejmiku stawili się przedstawiciele klas (samorządy klasowe) od kl.3 do 6, by przedstawić stanowisko swojej klasy w odniesieniu do proponowanych zagadnień. Uczniowie podeszli do tematu bardzo poważnie i dojrzale, przedstawiali wiele trafnych uwag i zaleceń, by nasze wakacje były maksymalnie bezpieczne. Bardzo trafnie podsumował wszystkie wypowiedzi uczeń z klasy 3, który stwierdził, że rozmawiamy na ten temat po to, „...abyśmy mogli wszyscy spotkać się po wakacjach”.

         Główne zasady bezpiecznego odpoczynku, które wyłonili uczniowie zostały wypisane na plakacie, opatrzone podpisami uczestników obrad Sejmiku i wywieszone na korytarzu szkolnym, by wszystkim zapadły głęboko w pamięć i każdy stosował je w życiu.


Joomla templates by a4joomla