Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs historyczny

luty 2011r.


Temat konkursu to „Polska historia współczesna” obejmująca okres od odzyskania niepodległości do czasów obecnych. Konkurs składał się z pytań otwartych, zadań z mapą z różnych okresów od 1918 r., taśmą chronologiczną, pracą z tekstem źródłowym, rozpoznawaniem ilustracji, fotografii znanych postaci historycznych i miejsc ważnych wydarzeń, testu indywidualnego i pytań losowych. Do konkursu przystąpiło 30 uczniów z klas 4-6, którzy rywalizowali w 10 drużynach. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami podczas apelu szkolnego. Organizatorkami konkursu były nauczycielki historii: p. Lidia Jeziorowska i p. Marzena Jałocha.


 

Joomla templates by a4joomla