Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Dziecka – 1 czerwca 2012 r.

1 czerwiec 2012r.


1 czerwca obchodziliśmy w szkole uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Impreza była połączona z obchodami Roku Sportowego, a także realizacją projektów Szkoła bez Przemocy,  Zdrowy Styl Życia oraz Comenius.

Ten dzień nie należał do zwykłych. Uczniowie przybyli na zajęcia w kolorowych strojach sportowych, bez podręczników i zeszytów. Ze względu na niekorzystną aurę nie mogliśmy zrealizować zaplanowanego rajdu po dzielnicy Dźbów. Spotkanie rozpoczęliśmy na sali gimnastycznej uroczystym podsumowaniem Roku Sportowego. Uczniowie: Adrian i Dawid Janas wchodzący w skład sportowego Pocztu Flagowego, w podziękowaniu za godne reprezentowanie szkoły i wzorową postawę podczas swojej kadencji, otrzymali nagrody . Na ich miejsce powołano nowy skład Pocztu składającego się z uczniów: Wojciecha Obońskiego i Kamila Pyrkosza z klasy III a.  Na zakończenie tej części uroczystości wszyscy zawodnicy, którzy brali czynny udział w życiu sportowym i zdobywali punkty dla szkoły otrzymali dyplomy sportowców. Na wyróżnienie zasłużył uczeń Piotr Cierpiał z kl. VI c, który został okrzyknięty Sportowcem Roku 2011/12.

Następnie cała społeczność szkolna w przydzielonych salach lekcyjnych przystąpiła do wykonywania zadań obejmujących tematyką zdrowy styl życia, Kodeks Małego Powstańca oraz projekt Comenius.  W trakcie pracy, uczniowie otrzymali poczęstunek – element zdrowego stylu życia- kanapki, soki oraz suszone owoce. Po wytężonej pracy, nadszedł czas na prezentację plakatów, odegranie scenek oraz zaprezentowanie rebusów i krzyżówek na sali gimnastycznej przed szeroką publicznością szkolną. Po pokazie wszystkie prace zawisły na pamiątkę w galerii korytarzowej drugiego piętra.

Dopełnieniem tego święta było wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursów szkolnych, międzyszkolnych i regionalnych. Następnie laureaci konkursu recytatorskiego pt. „Wiersze mojego dzieciństwa” zaprezentowali swoje wiersze, które zostały bardzo miło przyjęte.

Uroczystość z pewnością zapisze się w pamięci uczniów, gdyż oficjalny hymn reprezentacji Polski 2012 „ Koko Euro spoko” nie schodził dzieciom z ust i wszyscy dobrze się bawili przy rytmach tej piosenki.

Miłym zaskoczeniem dla dzieci była niespodzianka wręczana przy wyjściu na zakończenie uroczystości. Wszyscy otrzymali słodycze i kolorowe balony.

Osoby odpowiedzialne za organizację tego dnia to: p. Edyta Krześ, p. Małgorzata Grajcar i p. Lidia Knaś – Wróbel.


Joomla templates by a4joomla