Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs pięknego czytania literatury Janusza Korczaka

21 maj 2012r.


Tegoroczne Dni Literatury Dziecięcej odbywały się w naszej szkole z zaakcentowaniem Roku Janusza Korczaka, by poznać, uczcić i zachować w pamięci sylwetkę tego niezwykłego pisarza, lekarza i pedagoga , wielkiego przyjaciela dzieci. Jednym z punktów programu tych dni był konkurs pięknego czytania literatury J. Korczaka, w którym brali udział uczniowie z klas 4-6. Uczestnicy konkursu czytali fragmenty „Króla Maciusia Pierwszego”, a komisja oceniała pod względem techniki czytania, dykcji i intonacji oraz wrażenia artystycznego. Rywalizacja odbyła się w 3 kategoriach wiekowych.

W kategorii klas 4  miejsce I uzyskała Wiktoria Skóra, zaś wyróżnienia zdobyły: Beata Pleszyniak i Natalia Florczyk.

W kategorii klas 5  miejsce I uzyskała Martyna Ociepa, wyróżnienia – Wiktoria Jasińska i Klaudia Korbela.

W kategorii klas 6  miejsce I uzyskała Julia Grzesiak, wyróżnienia – Aleksander Banasik i Marcel Kwiatkowski.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia. Gratulujemy zwycięzcom, ale również pozostałym uczestnikom, że dobrowolnie zechcieli wziąć udział w konkursie i poznali tak piękną literaturę J. Korczaka przeznaczoną nie tylko dla dzieci.

Organizatorami konkursu byli: p. Barbara Rusinek – Nowak i p. Michał Jarząbek.


 

 

Joomla templates by a4joomla