Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasza Szkoła na Jasnej Górze

23 maja 2014r.


     23 maja 2014 roku na Jasnej Górze miała miejsce XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Stowarzyszenia Civitas Christiana.  Było to dla naszej szkoły istotne, gdyż nasi uczniowie wypełnili część artystyczną tej uroczystości, która odbyła się w kaplicy św. Józefa. Dziękczynienie  za pontyfikat Jana Pawła II oraz modlitwy wstawiennicze za beatyfikację Sługi Bożego Kardynała  Stefana Wyszyńskiego, stały się myślą przewodnią tego spotkania. Nasze dziękczynienie było wyrażone słowami poezji, tekstami narratorów, pieśnią i tańcem oraz obrazem multimedialnym. Zgromadzeni pielgrzymi, razem z uczniami naszej Szkoły poddali się atmosferze czuwania. Uczniowie przygotowani przez katechetki: p. Katarzynę Górniak  oraz p. Marię Witusińską,  pod czujnym okiem pani Dyrektor Bożeny Golachowskiej, zaprezentowali  program artystyczny, który dla wielu osób stał się głębokim przeżyciem duchowym.  Cieszymy się, że mogliśmy być małymi wskaźnikami ku wielkim autorytetom.

Chór pod kierownictwem pani Katarzyny Górniak: VIa: Angelika Arkit, Wiktoria Maciejczyk, Paulina Pasiuk, Julia Pawlik, Róża Podkalicka. VIb: Weronika Goliniewska, Klaudia Kawelczuk, Justyna Mazurek,  Dominika Michalczyk, Oliwia Motyl, Julia Polaniak, Wiktoria Skóra.

Akompaniament gitarowy wraz z panią Katarzyną Górniak zasiliła absolwentka SP 52 Monika Kręciwilk.

Narratorzy i recytatorzy: Agnieszka Mielczarek,  Dominika Stucka, Szymon Gardecki, Julia Kurzacz, Natalia Sówka, Zuzanna Orzełek, Martyna Pinkosz, Angelika Arkit, Julia Pawlik,  Natalia i Wiktoria Maciejczyk, Wiktoria Skóra, Klaudia Kawelczuk, Dominika Pędzioch oraz  Oliwia Motyl.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, za zaangażowanie w tak wspaniałe zaprezentowanie się naszej  Szkoły!


Joomla templates by a4joomla