Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasze pierwsze "Prawo jazdy"- czyli zdajemy na kartę rowerową

5 czerwca 2014r.


     5 czerwca 2014 r. uczniowie klas 4 i 5 przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Dopingowani przez kolegów z klasy pokonali wiele przeszkód na torze rowerowym przygotowanym przez pracowników szkoły. Na drodze do wymarzonej karty rowerowej zdali  egzamin teoretyczny z zasad ruchu drogowego, budowy roweru, przepisów dotyczących pieszych i rowerzystów, pierwszej pomocy. Praktyczna część egzaminu- to w tym roku slalom, przejazd na równoważni, przejazd po desce zwanej "tarką", przejazd po skośnej nawierzchni, pokonanie  dwóch "rynienek", skręty z pokazywaniem zmiany kierunku ruchu i na koniec przekazanie przedmiotu z miejsca na miejsce- czyli butelki z rąk jednej osoby i "podwiezienie" do drugiej -bez zatrzymywania. Praktyczna część egzaminu  tylko na początku wydawała się trudna, uczniowie poradzili sobie z nią bardzo dobrze. Egzamin przeprowadziła nauczycielka zajęć technicznych- mgr Urszula Bednarek

Jak wyglądały zmagania uczniów w części obrazują zamieszczone poniżej zdjęcia.


Joomla templates by a4joomla