Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

70 rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2014r.


1 sierpnia częstochowianie uczcili 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystości z udziałem przedstawicieli władz miasta, związków kombatanckich, służb mundurowych, harcerzy oraz mieszkańców miasta rozpoczęły się o godzinie 17.00 mszą św. w kościele Najświętszego Imienia Maryi w III Alei.

Po mszy uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Nieznanego Żołnierza w Alei Sienkiewicza, gdzie po odegraniu Hymnu Państwowego złożono kwiaty oraz uczczono ofiary Powstania minutą ciszy.

Naszą szkołę reprezentowały nauczycielki kształcenia zintegrowanego: p.Iwona Rachwał, p. Małgorzata Skubała oraz hm. Iwona Orman. Podczas uroczystości spotkały wielu przyjaciół naszej szkoły. Ta patriotyczna impreza dała początek działaniom rocznicowym   związanym z  pracą z patronem naszej placówki - Małym Powstańcem.


Joomla templates by a4joomla