Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zakończenie Szkolnego Roku Sportowego 2013/2014

24 czerwca 2014r.


     W dniu 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie Szkolnego Roku  Sportowego 2013 / 2014.

W trakcie tego roku nasza szkoła brała udział w Akcji „Ćwiczyć każdy może”. Wypełnienie określonych zadań pozwoliło nam otrzymać tytuł „Szkoły w Ruchu.


Ostatnie w tym roku  zawody między klasowe w Grach i Zabawach Ruchowych zaliczane do rywalizacji o Puchar Dyrektora Szkoły poprzedziło uroczyste odsłonięcie tablicy „Szkoły w Ruchu”. Uroczyste zamknięcie Szkolnego Roku Sportowego rozpoczęliśmy zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Następnie klasy otrzymały karty startowe i wraz z wychowawcami mogły przystąpić do zaliczania poszczególnych konkurencji. Wszyscy chętni mieli również możliwość sprawdzić swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód. Po zakończeniu konkurencji przez wszystkie klasy, przyszedł czas na ogłoszenie wyników.


 

Pani Małgorzata Grajcar rozpoczęła od podsumowania udziału uczniów naszej szkoły w  Igrzyskach Miejskich Młodzieży Szkolnej.

We współzawodnictwie sportowym szkół częstochowskich w tym roku szkolnym wzięło udział 39 szkół. Dziewczęta zajęły w tej klasyfikacji 6 miejsce,  punktując w:

 • Piłce nożnej VIII miejsce
 • Piłce koszykowej II miejsce
 • Pływaniu
 • Badmintonie III miejsce
 • Łyżwiarstwie szybkim VI miejsce
 • Czwórboju LA VII miejsce
 • Drużynowych zawodach LA VI miejsce
 • W indywidualnych zawodach LA zajęłiśmy:

I miejsce w rzucie p. palantową – Ada Kaszper

III miejsce w skoku w dal – Natalia Sówka

III miejsce w sztafecie 4 x 100 m – Róża Podkalicka, Martyna Zębik, Krawczyk Klaudia, Sówka Natalia

 • Trójboju LA  I miejsce

Chłopcy natomiast zajęli 9 miejsce punktując w :

 • Piłce Ręcznej VII miejsce,
 • Badmintonie II miejsce
 • Piłce koszykowej IV miejsce
 • Drużynowych zawodach LA VII miejsce
 • Trójboju LA  V miejsce
 • Łyżwiarstwie szybkim V miejsce
 •  Piłce nożnej
 •  Pływaniu

W imieniu nauczycieli wychowania fizycznego, dyrekcji szkoł,y rady rodziców i grona pedagogicznego podziękowano wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnych zawodach sportowych, a pani dyrektor Bożena Golachowska wręczyła im Dyplomy Sportowca.

Niektórzy uczniowie wielokrotnie startowali w zawodach, inni zaliczyli pojedyncze starty. Wszystkim jednak należą się gratulacje i uznanie.

Szkołę reprezentowali:

Kaszper Ada, Gradzik Kinga, Maciejczyk Wiktoria, Mielczarek Agnieszka, Pasiuk Paulina, Pawlik Julia, Podkalicka Róża, Stucka Weronika, Strączyńska Sandra, Zębik Martyna, Goliniewska Weronika, Skóra Wiktoria, Kowalczuk Klaudia, Pęczek Klaudia, Sówka Natalia, Norberczyk Izabela, Kubanek Patrycja, Krawczyk Klaudia, Kaszyńska Kamila, Natalia Sztabińska, Rumik Julia, Marczak Klaudia.

Pasiuk Mateusz, Majdzik Kamil, Kowalik Kajetan, Kowalczyk Krzysztof, Klim Dawid, Patrzykont Tomasz, Szczeciński Bartłomiej, Szydłowski Adrian, Cisowski Jakub, Ciura Kamil, Czesny Kamil, Paruzel Łukasz, Szeląg Adrian, Zaremba Błażej, Kobiałka Sebastian, Podkalicki Patryk, Paliwoda Bartosz, Korbela Kacper, Starczewski Dawid, Stegliński Mateusz, Wnuczek Oskar, Korbela Kacper,Kot Dominik.

Sportowcem Roku 2013 /2014 została Ada Kaszper z klasy 6a –Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów sportowych!

Następnie podsumowano rywalizację klas w całorocznych zawodach o Puchar Dyrektora Szkoły, na którą składały się: zawody lekkoatletyczne, gry zespołowe oraz gry i zabawy.

W kategorii klas I-III Puchar Dyrektora Szkoły wywalczyła klasa 3b, miejsce II zajęła klasa1b, III miejsce zajęła klasa 2a.

W kategorii klas IV – VI  Puchar Dyrektora Szkoły wywalczyła klasa 6a, miejsce II zajęła klasa 5b, III miejsce zajęła klasa 4a.      Gratulujemy!

Pani dyrektor Bożena Golachowska ogłosiła zamknięcie Szkolnego Roku Sportowego 2013/2014.


 


Joomla templates by a4joomla