Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014r.


Nadszedł dzień, w którym możemy powiedzieć, że tegoroczne wakacje odeszły już do przeszłości. Dziś się z nimi pożegnaliśmy, zostawiając za sobą beztroski czas letniego wypoczynku. Ale patrząc na uśmiechnięte buzie naszych dzieci możemy stwierdzić, że cieszą się na spotkanie ze szkołą, przyjaciółmi i tym co będzie się działo w nowym roku szkolnym. Dzisiejsza uroczystość, która rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym, podkreśliła, że nie zawsze dzieci polskie mogły 1 września pójść do szkoły. Tak było w 1939 roku. Nie zapominamy o tym tragicznym wydarzeniu. Ze czcią i wzruszeniem wspominamy ten czas i składamy biało-czerwone kwiaty poległym, którzy poświęcili życie, abyśmy my mogli żyć w wolnym kraju i 1 września rozpocząć naukę w szkole.

            Drugą część spotkania wypełnił program artystyczny przygotowany przez dzieci z klas trzecich, pod kierunkiem p. Agnieszki Krętuś i p. Agnieszki Kulińskiej, z oprawą muzyczną p. Lidii Jeziorowskiej, w którym z radością wyśpiewały uroki lata, a zabawnymi wierszykami i skeczami zachęciły do pracy w nowym roku.

            Pani Dyrektor Bożena Golachowska powitała wszystkich serdecznie, a szczególnie najmłodszych uczniów. Poprosiła starsze dzieci o zaopiekowanie się pierwszakami i  serdeczne traktowanie oraz życzyła wszystkim zapału do pracy i wielu sukcesów.


Joomla templates by a4joomla