Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2015r.


     W dniu 30 kwietnia 2015 r. obchodziliśmy uroczyście rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Od wielu lat spotykamy się w przeddzień tego święta. W obecności pocztu sztandarowego odśpiewaliśmy hymn państwowy. Potem odbyła się ceremonia przekazania sztandaru szkoły nowemu pocztowi. Zaszczytu opieki nad sztandarem dostąpili następujący uczniowie klas V:

  • chorążowie: Mateusz Stegliński i Kacper Korbela
  • asysta: Klaudia Krawczyk, Julia Kurzacz, Martyna Pinkosz i Natalia Sówka.

Pani Dyrektor Bożena Golachowska dziękowała uczniom klas szóstych za całoroczną opiekę nad sztandarem i godne reprezentowanie szkoły w uroczystościach miejskich i udział w uroczystościach szkolnych. Byli to: chorąży - Karol Skóra, Rafał Czerwik, asysta - Kinga Piątkowska, Julia Sowa, Julia Załogowska i Julia Zawada.

Kolejną częścią tegorocznego majowego spotkania było złożenie przez zuchy obietnicy. Zostało ono poprowadzone przez druhnę namiestnika harcmistrzynię Ewelinę Michoń

i drużynową harcmistrzynię Iwonę Orman.

Następnie uczniowie klas IV – VI przedstawili montaż słowno – muzyczny, zakończony pokazem multimedialnym. Ostatnim akcentem akademii było odśpiewanie hymnu szkoły.

To była wyjątkowa akademia. Dostarczyła wzruszeń i skłoniła do przemyśleń.

Należy dodać, że do tego sukcesu znacząco przyczynili się nauczyciele, którzy w przygotowanie swoich uczniów wnieśli dużo pracy i serca. Byli to: Michał Jarząbek i  Lidia Jeziorowska. Zaangażowali się także Urszula Bednarek, Sławomir Fujarski, Piotr Bińczyk. Podziękowania należą się także pracownikom obsługi za przygotowanie miejsca występu.


 

 

 

Joomla templates by a4joomla