Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PIERWSZE PRAWO JAZDY- czyli Egzamin na Kartę Rowerową

maj 2015r.


     W maju uczniowie klas 4 a  i b przystąpili do  egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składał się z części teoretycznej  i praktycznej.  Część teoretyczna to test 20 pytań, obejmujących zakres wiedzy z zasad ruchu drogowego, budowy roweru, przepisów dotyczących pieszych i rowerzystów oraz udzielania  pierwszej pomocy. Praktyczna część egzaminu- to następujące przeszkody jakie musieli pokonać nasi młodzi rowerzyści; slalom, przejazd na równoważni, przejazd po desce zwanej "tarką", przejazd po skośnej nawierzchni, pokonanie  dwóch "rynienek", skręty z pokazywaniem zmiany kierunku ruchu, ósemka, kółko i na koniec przekazanie przedmiotu z miejsca na miejsce- czyli w tym roku  palmy wielkanocnej z rąk jednej osoby i "podwiezienie" do drugiej -bez zatrzymywania. Dopingowani przez kolegów ze swojej i innych klas,  rodziców i dziadków uczniowie jeździli na boisku szkolnym, a efekty tych zmagań możecie zobaczyć na zdjęciach.  Praktyczna część egzaminu  tylko na początku wydawała się trudna, większość uczniów z przerażeniem patrzyła na ustawione przez pana Jarka przeszkody (któremu bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc!!!), ale wystarczyło kilka razy  przejechać ten tor przeszkód i prawie wszyscy uczniowie poradzili sobie z nim w sposób rewelacyjny- a niektórych nie sposób było oderwać od najtrudniejszych  przeszkód, które nagle okazały się ich "ulubionymi". Warto również dodać, że ten tor przejechał dziadek naszej uczennicy, który towarzyszył i wspierał nas na jazdach próbnych. Wszystkim, którzy zdali egzamin serdecznie gratulujemy  i życzymy "Szerokiej drogi"

Egzamin przeprowadziła nauczycielka zajęć technicznych- mgr Urszula Bednarek.Joomla templates by a4joomla