Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs "CZĘSTOCHOWA PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ"

maj 2015r.


    W  kwietniu i maju 2015r  uczniowie klas 4-6 wzięli udział w międzyszkolnym  konkursie historyczno-plastycznym na plakat ,,CZĘSTOCHOWA PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ''w ramach projektu edukacyjnego „Ojczyzna to ziemia i groby-Częstochowianie w czasie II wojny światowej” związanego z 75. rocznicą wybuchu II wojny światowe i 70. rocznicą jej zakończenia.

Celem konkursu było :poszerzenie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat Częstochowy podczas II wojny światowej,  zapoznanie uczniów z historią Częstochowy, kształtowanie świadomości narodowej i lokalnej młodzieży,  pielęgnowanie tradycji patriotycznych,  wzmocnienie tożsamości narodowej i lokalnej młodzieży,  rozwijanie zainteresowań młodzieży tematyką dotyczącą historii miasta.

Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi podczas podsumowania całego projektu i spotkania ze świadkami przeszłości „Moja dola i niedola - Częstochowa w czasie okupacji”-15 czerwca 2015r w Ratuszu Miejskim. W konkursie wzięli udział : Rafał Czerwik, Kamila Andruszkiewicz, Kinga Piątkowska, Natalia Sztabińska, Julia Kurzacz, Martyna Pinkosz, Patrycja Kubanek, Mateusz Ludwikowski, Ernest Straczyński, Dawid Kaim, Fabian Ziółkowski, Kacper Szczerba, Krystian Tyjewski, Karol Skóra, Kacper Korbela.

Trzymamy za Was kciuki. Konkurs w szkole przeprowadziły Lidia Jeziorowska - nauczyciel historii i Urszula Bednarek - nauczyciel plastyki.Joomla templates by a4joomla