Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Laureaci XVI edycji KONKURSU GEOLOGICZNO-ŚRODOWISKOWEGO

21 maja 2015r.


     Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się dnia 21 maja 2015 r. w siedzibie Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB w Sosnowcu. Organizowany w ramach „Obchodów Dni Ziemi”  konkurs, odbywa się pod patronatem Pana Sławomira Brodzińskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska Głównego Geologa Kraju. Przybliża najmłodszym tematykę geologiczną  w przeróżnych odsłonach. Obecna edycja poświęcona była wszystkim latającym stworzeniom, które pojawiły się w geologicznej historii naszej planety.

Na pracach uczniów więc w tym roku królowały w przebogatej palecie barw przepiękne ważki, nietoperze, pterozaury, archeopteryksy, pterodaktyle,  zachwycając niesamowitymi kształtami, różnorodnością technik, wykorzystanych materiałów  i pomysłów. Miło nam przekazać, że wśród laureatów konkursu na etapie województw śląskiego i opolskiego – znalazło się troje uczniów z klasy

6a- Roksana Lewicka- III miejsce, Julia Zawada i Mikołaj Musialak – wyróżnienia.

W konkursie brała  w tym roku udział wyjątkowo duża ilość uczestników-  629 uczniów,  w tym na konkurs wpłynęło 504 prac plastycznych, pozostałe to prace pisemne ze szkół ponadpodstawowych. Jak co roku Organizatorzy  perfekcyjnie zorganizowanej uroczystość podsumowującą.  Niespodzianki dla nagrodzonych uczniów,  które możecie zobaczyć na zdjęciach.

Podsumowanie wyników konkursu geologicznego ma swój specyficzny, wyjątkowy klimat J (zdjęcie 1- pan Paweł Woźniak), jest  to praca bardzo wielu ludzi, a korzystając z okazji życzymy Organizatorom konkursu– by również w przyszłym roku – „Moc była z Nimi” i z niecierpliwością czekamy na nowy Konkurs.

Szkolni koordynatorzy konkursu Dorota Odyjas- Pielat i Urszula Bednarek.


 

Joomla templates by a4joomla