Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

FEEL HARMONY – POCZUJ KLIMAT!

czerwiec 2015r.


Zakończyliśmy udział naszej szkoły w projekcie FEEL HARMONY - POCZUJ KLIMAT w roku 2014/2015. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-6.

Główną rolę podczas koncertów FEEL HARMONY – POCZUJ KLIMAT! sprawowała muzyka ale nie zabrakło odniesień do innych sztuk, zwłaszcza wizualnych.

 

15 stycznia 2015 w muzyczną podróż wybrały się klasy czwarte.

MUZYCZNE ŻYWIOŁY AMERYKI POŁUDNIOWEJ

Wystąpili: Chór Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum”
Zespół „Sierra Manta”
Janusz Siadlak - dyrygent

W świat gorących rytmów Ameryki Południowej przeniósł nas Chór Filharmonii oraz zespół Sierra Manta grający muzykę prosto z Peru, Ekwadoru i Kuby. 

26 marca 2015r. do Filharmonii udały się klasy piąte.

MAŁE INSTRUMENTY

"Małe instrumenty" to grupa artystyczna założona w 2006r przez Pawła Romańczuka. Zespół skupia się na poszukiwaniu ciekawych brzmień wykorzystując miniaturowe instrumenty wyglądem przypominające dziecięce zabawki. "Małe instrumenty" prezentowały się na wielu festiwalach i przeglądach w kraju i za granicą, nagrywają muzykę do filmów, audycji radiowych i audiobooków.

 21 maja 2015r. w koncercie uczestniczyły klasy szóste.


ALL THAT JAZZ


Wystąpili: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Dorota Wróblewska - vocal, trio jazzowe
Lechosław Nowak - dyrygent

Gdzie klasyka, tam jazz!
Krótki zarys historii muzyk jazzowej oraz inspiracja jazzem w twórczości klasycznych kompozytorów (m.in. Georga Gershwina) był to główny temat proponowanego muzycznego spotkania.

 Joomla templates by a4joomla