Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podsumowanie projektu edukacyjnego „Ojczyzna to ziemia i groby”- Częstochowianie w czasie II wojny światowej oraz gala laureatów konkursu historyczno-plastycznego „Częstochowa podczas II wojny światowej”

15 czerwca 2015r.


     W poniedziałek 15.06.2015r., w częstochowskim Ratuszu miało miejsce szczególne wydarzenie- podsumowanie projektu,  który rozpoczął się w naszej szkole 7 listopada 2014  pt „Ojczyzna to ziemia i groby”- Częstochowianie w czasie II wojny światowej” .

Projekt ten był  związanym z 75 rocznicą wybuchu II wojny światowej i 70 rocznicą jej zakończenia. Twórcy projektu poprzez liczne działania mieli za zadanie przedstawić historyczną spuściznę społeczności miasta. Cała akcja była wspólnym przedsięwzięciem kilkunastu częstochowskich szkół, a realizowana była od listopada 2014 do czerwca 2015 roku.  Na poniedziałkowej uroczystości nasza szkoła na ręce p. dyr Bożeny Golachowskiej otrzymała podziękowanie  za współpracę przy realizacji zadań projektu.

Organizatorzy zadbali o to, by ta szczególna uroczystość podkreślona poezją i pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uczniów częstochowskich gimnazjów, w otoczeniu rekwizytów i  broni z okresu II wojny światowej,  przeplatana opowieściami o wojennych perypetiach jej uczestników oraz pokazem unikatowych fotografii pierwszych dni września 1939r w naszym mieście była również miejscem podsumowania ogłoszonego w kwietniu konkursu historyczno-plastycznego „Częstochowa podczas II wojny światowej”. W konkursie wzięli udział uczniowie z dwunastu szkół, wśród nich również uczniowie naszej szkoły. Z wielką radością informujemy, iż laureatem I miejsca w kategorii szkół podstawowych jest uczeń klasy 4b- Mateusz Ludwikowski, wyróżnienie otrzymała również Julia Kurzacz z klasy 5a,a na wystawę zakwalifikowano prace Natalii Sztabińskiej z kl 5b i Fabiana Ziółkowskiego z 4b. Opiekunami konkursu były p. L. Jeziorowska i p. U. Bednarek.

 Gratulujemy Wam serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.Joomla templates by a4joomla