Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pasowanie na czytelnika

12,14,15,czerwca 2015r.


     Uczniowie klas pierwszych przez cały rok szkolny pilnie pracowali poznając litery i stawiali pierwsze kroki na  trudnej drodze czytania, po to m.in. by mogli zostać prawdziwymi czytelnikami. Nim zasłużyli na to miano wykazali się znajomością liter, alfabetu i umiejętnością czytania, poznali także zasady poszanowania książek. Doskonale poradzili sobie z wykonaniem różnych zadań przygotowanych dla nich przez nauczyciela bibliotekarza. Mieli także okazję zobaczyć niezwykłe książki zgromadzone w bibliotece, których nie można wypożyczać do domu. Na uroczystość pasowania przybył gość specjalny - p. Grażyna Wesołowska, babcia jednej z uczennic, która czytała dzieciom ulubione baśnie i legendy z własnego dzieciństwa i zachęcała do ciągłego kontaktu z książką, która powinna towarzyszyć każdemu człowiekowi przez całe życie. Na zakończenie dzieci wzięły udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał oraz otrzymały upominki w postaci zakładek wykonanych przez starszych kolegów i koleżanki z klas 4 – 6.

W przebiegu uroczystości pomagały asystentki z Klubu Mola Książkowego – Czerwony Kapturek i jego babcia. Uroczystość odbyła się w bibliotece szkolnej pod kierunkiem p. Barbary Rusinek – Nowak.


 

Joomla templates by a4joomla