Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dni Literatury Dziecięcej

maj-czerwiec 2015r.


     Do udziału w programie proponowanym z okazji Dni Literatury Dziecięcej zachęcały postacie z bajek, które odwiedzały wszystkie klasy informując o niespodziankach, przekazując myśli o książkach oraz zachęcały do udziału w konkursach. Jedna z atrakcji była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, wystarczyło tylko wypożyczyć książkę. Z tej okazji pojawiły się w bibliotece tłumy chętnych. Na gablocie biblioteki znajdowały się ukryte litery, które można było odnaleźć w wierszach. Dzieci młodsze poszukiwały ich wraz z wychowawcami, a następnie efekty pracy wywieszono na gablocie. Spośród prawidłowo rozwiązanych wylosowano nagrodę główną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa nowości książkowych biblioteki, które będzie można wypożyczyć w przyszłym roku szkolnym. Dla uczniów klas trzecich przeprowadzono zajęcia z wykorzystaniem serii książek „Skrzat od dobrych rad”, które pomagają w rozwiązywaniu problemów wieku dziecięcego. W każdej klasie wyodrębniono najlepszego czytelnika roku szkolnego, którego nagrodzono drobnym upominkiem. Natomiast wszyscy uczniowie mogli wziąć odział w plebiscycie „Książki naszych marzeń”. Starsi koledzy i koleżanki z klas 4-6 wykonali własnoręcznie oryginalne zakładki do książek, które stanowiły prezenty dla pierwszoklasistów z okazji  „ Pasowania na czytelnika”.

            Organizatorem Dni Literatury Dziecięcej była p. Barbara Rusinek-Nowak


Joomla templates by a4joomla