Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Patrona

5 października 2015r.


     5 października był szczególnym dniem dla naszej społeczności szkolnej. Po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Patrona – Małego Powstańca. Ten świąteczny dzień rozpoczął się tematycznymi zajęciami dla klas młodszych i starszych, m.in. „Portret małej sanitariuszki” oraz „Życie religijne Polaków w czasie Powstania Warszawskiego”. Następnie podczas wspólnego, uroczystego spotkania z udziałem szkolnego Pocztu Sztandarowego zostały przypomniane wartości i idee, którymi kierowali się mali bohaterowie Powstania Warszawskiego. Wszystkie zespoły klasowe dokonały wyboru jednego hasła z Kodeksu Małego Powstańca, które postanowiły realizować w tym i następnych latach. Po prezentacji dokonanej przez reprezentantów wszystkich klas, ozdobiły one korytarz szkolny, by każdego dnia przypominać o sobie. Innym wyrazem pamięci, hołdu i wdzięczności były znicze z biogramami Małych Powstańców, które zostały zapalone przez przedstawicieli klas i złożone pod pomnikiem.

Na koniec spotkania uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia filmu – komiksu o Małych Bohaterach, którego autorką jest absolwentka naszej szkoły Kinga Piątkowska. Podkreśleniem rangi tej uroczystości była również wystawa książek w bibliotece szkolnej pt. „Mali Bohaterowie wielkich czynów” oraz gablota z biogramami Małych Powstańców.

Innym ważnym elementem obchodów Dnia Patrona była inicjatywa podjęta przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Zarząd, wraz z przedstawicielami klas zaprosili szkoły partnerskie, które Małego Powstańca obrały za swojego patrona, do działania pod nazwą "Kwiaty pamięci o Małych Powstańcach", co zostało przyjęte z dużym zainteresowaniem. Akcja miała polegać na zasadzeniu 63 cebulek kwiatowych, które na wiosnę będą symbolem nieustającej pamięci o Małych Bohaterach tamtych czasów.

 

Drodzy Przyjaciele!

Pisząc ten list pozdrawiamy Was gorąco w tym nowym roku szkolnym 2015/2016.

Pragniemy podtrzymywać z Wami kontakt proponując akcję „Kwiaty Pamięci o Małych Powstańcach” w związku ze zbliżającym się, wspólnym dla nas świętem naszego patrona.

Zachęcamy Was do stworzenia przy terenie szkolnym rabatki kwiatowej, na której  drugiego października posadzimy 63 cebulki tulipanów, gdzie jeden kwiat symbolizować będzie jeden dzień Powstania. Byłby to nie tylko znak naszej pamięci o tym trudnym dla Małych Powstańców czasie, lecz także symbol naszej przyjaźni, która rosłaby wraz z posadzonymi kwiatami. Wiosną 2016 roku moglibyśmy podzielić się zdjęciami prezentującymi nasz dorobek.

            Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście zechcieli się przyłączyć do tej inicjatywy. Bądźmy razem w tym dniu, 2 października 2015r!

Samorząd Uczniowski

Szkoły Podstawowej nr 52

im. Małego Powstańca w Częstochowie


Joomla templates by a4joomla