Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak się uczyć skutecznie? Poznajemy techniki zapamiętywania.

5 listopada 2015r.


     5 listopada 2015 r. na godzinach wychowawczych odbył się apel dla uczniów klas I-VI.  Celem spotkania była prezentacja miesięcznego projektu dotyczącego „Technik pamięciowych” mającego odbywać się w naszej szkole od 5 listopada do 4 grudnia 2015 r.  Uczniowie w miesiącu listopadzie będą pracowali na lekcjach poznając techniki pamięciowe, które w prosty sposób pozwolą lepiej i efektywniej uczyć się oraz doskonalić pamięć i kreatywnej myśleć.

Podczas apelu pedagog Edyta Krześ omówiła najpopularniejsze techniki pamięciowe tj.:  akronimy, akrostychy, rymowanki, metodę skojarzeń łańcuchowych, metodę słownika ilustrowanego, a także map myśli, przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej.

Prelekcji towarzyszył pokaz pomocy dydaktycznych takich jak: gier, plansz, zabaw i ćwiczeń wykorzystywanych do nauki matematyki, języka polskiego czy języka angielskiego. Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć, jak w prosty sposób wykorzystać skakankę do zabawy, by nauczyć się poprawnie literować słowa, czy tworzyć proste działania matematyczne za pomocą kostki sześciennej czy domino.  Jako dobrą metodę nauki matematyki przedstawiono również dwie interaktywne plansze dydaktyczne, a zabawę memory postawiono za przykład świetnej zabawy na usprawnianie pamięci i spostrzegawczości. Projekt będzie realizowany na wszystkich zajęciach przedmiotowych przez miesiąc, a prace uczniów zawisną w galerii korytarzowej.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w nauce połączonej z zabawą i do spędzenia aktywnych przerw z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych, tak licznych w naszej szkole.

 Koordynatorki projektu: Edyta Krześ, Agata Jałowiecka - Frania


Joomla templates by a4joomla