Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Odzyskania Niepodległości – uroczystość miejska z udziałem Pocztu Sztandarowego.

11 listopada 2015r.


11 listopada 2015 r. uroczystość miejska z okazji Święta Niepodległości była bardzo interesująca. Uczniowie: Kacper Korbela, Martyna Pikosz oraz Klaudia Krawczyk reprezentowali naszą szkołę podczas tak ważnego Święta Narodowego. Defilada z pochodniami w asyście władz miejskich, pocztów sztandarowych, komandosów, służb mundurowych, harcerzy i zabytkowych pojazdów przeszła przez Aleje w takt muzyki marszowej do Placu Biegańskiego. Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęły się uroczystości patriotyczne z częścią artystyczną,  odczytaniem Apelu Pamięci, salwami honorowymi, złożeniem kwiatów pod pomnikiem oraz defiladą pododdziałów.

Na koniec licznie zgromadzeni częstochowianie mogli poczęstować się wojskową grochówką.

                                                                            Opiekun Pocztu Sztandarowego: Edyta Krześ


Joomla templates by a4joomla