Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zapal znicz pamięci

18 października 2015r.


     Uczniowie Koła Historycznego (opiekun Lidia Jeziorowska) oraz zuchy z 46 Gromady Zuchowej „Leśne Ludki” (drużynowa hm. Iwona Orman) przy Szkole Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Zapal znicz pamięci 2015”. Znicze pamięci zapłonęły pod Pomnikiem ku czci żołnierzy 27 Pułku Piechoty Legionów Polskich poległych w latach 1917-1920 oraz poległych w walce o demokratyczną Polskę w latach 1939-44.

Była to okazja, aby bliżej poznać historię pomnika znajdującego się na terenie naszej szkoły. Uczniowie z uwagą wysłuchali historii powstania pomnika oraz jego burzliwych i zmiennych losów.  Dzieci odczytały wszystkie nazwiska wyryte na tablicach i poznały wybrane historie związane z bohaterami tego odrestaurowanego w 2013 roku pomnika.

Na kolejnych zajęciach koła historycznego będziemy pogłębiać naszą wiedzę na temat miejsc pamięci w naszym regionie. Efekty naszej pracy na pewno zaprezentujemy w kolejnych relacjach.


Joomla templates by a4joomla