Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2015r.


W dniu 10.11.2015r. w Szkole Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie odbyła  się uroczystość  z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

Świąteczne obchody rozpoczęły się  Mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po niej uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, wspólnym pochodem, udali się pod pomnik upamiętniający mieszkańców Dźbowa, walczących o niepodległość Polski w latach 1917-1920 oraz ofiary drugiej wojny światowej. Społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi złożyła kwiaty. Zapalono także znicze.

Następnie wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Pani Dyrektor Bożena Golachowska w kilku słowach przypomniała o tym, jak ważne jest to dla wszystkich spotkanie. Kiedy odśpiewaliśmy hymn szkoły i Poczet Sztandarowy opuścił salę,  rozpoczęła się część artystyczna. Młodzi artyści występowali na tle pięknej dekoracji wykonanej przez panią Urszulę Bednarek. Scenografię uzupełniało hasło, które było myślą przewodnią dzisiejszej uroczystości. Wystrój sali wprowadzał zaproszonych gości w podniosły i jednocześnie radosny nastrój minionych czasów. W części artystycznej uczniowie klasy IV b, V a  i VI b wspominali czasy rozbiorów, walk powstańczych, germanizacji, rusyfikacji, I wojny światowej i naczelnego wodza Józefa Piłsudskiego. Była to opowieść o ważnych  czasach naszej Ojczyzny.

Nasi młodzi artyści przygotowani przez pana Michała Jarząbka, recytowali wiersze, ukazując ducha narodu polskiego, dzięki któremu po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość. Oprawą muzyczną były pieśni w wykonaniu  szkolnego chóru „Dominanta”  i solistów, przygotowanych przez panią Lidię Jeziorowską.

Radosny nastrój udzielił się wszystkim zgromadzonym. Po uroczystości  udaliśmy się na zajęcia lekcyjne.Joomla templates by a4joomla