Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Happening zdrowego odżywiania i spotkanie z dietetyczką panią Małgorzatą Stanior

6 listopada 2015r.


6 listopada w naszej szkole odbył się happening zdrowego żywienia w ramach działającego przy szkole Centrum Animacji Rekreacyjno – Sportowej 2 (CARS 2). Uczniowie komponowali zdrowe menu na zajęciach, przygotowywali posiłki, na lekcjach przyrody i wychowania do życia w rodzinie odbyły się pogadanki na temat ważnej roli składników mineralnych, witamin, tłuszczy i węglowodanów wchodzących w skład zdrowego pożywienia. Zwieńczeniem dnia było spotkanie klas szóstych oraz wychowanków świetlicy z panią Małgorzatą Stanior – dietetykiem klinicznym oraz farmaceutą. Spotkanie było na tyle owocne, że młodzież nie tylko dowiedziała się na temat zdrowego odżywiania z prelekcji i prezentacji przygotowanej przez panią dietetyk, ale i otrzymała wiele ciekawych ulotek z tabelami informacyjnymi, piramidą zdrowia, przykładowymi menu, ciekawostkami oraz  przepisami kulinarnymi na zdrowe i smaczne posiłki. Niektórzy uczniowie wraz z rodzicami w domach przygotowywali posiłki zgodnie z przepisami i podzielili się wrażeniami smakowymi z nauczycielami. Dietetyczne ciasta i ciasteczka z przepisów cieszą się coraz większym powodzeniem w naszej szkole.

Edyta KrześJoomla templates by a4joomla