Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miesiąc przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

styczeń-luty 2016r.


     W styczniu i lutym w naszej szkole królują miesiąc nauk Matematyczno-Przyrodniczych.W trakcie jego trwania uczniowie będą rozwijać wiedzę i umiejętności  również  przez działania wieloprzedmiotowe i zabawę.  „Miesiąc nauk matematyczno-przyrodniczych” to wspólne działanie nauczycieli oparte na korelacji przedmiotów ścisłych z przedmiotami artystycznymi, humanistycznymi czy wychowaniem fizycznym. W realizacji zamierzonych zadań uczniowie będą pisać rymowanki, wykonywać fotografie, projektować modę czy przestrzenne modele z surowców wtórnych. Matematyka nazwana „Królową nauk”- jest obecnie dziedzina niezbędną i najczęściej wykorzystywana w życiu codziennym. Jej wpływ na wszelkie dziedziny życia jest olbrzymi, rozwój cywilizacji, odkrycia, badania naukowe, zmiany w systemach społecznych i politycznych, ekonomia powoduje, że wzrasta znaczenie matematyki, która bywa niezastąpiona w opisywaniu problemów i ich rozwiązań. Jest to przedmiot trudny, wymagający dużo wysiłku, pracy,  cierpliwości, wytrwałości, systematyczności. Dla większości uczniów jest to przedmiot  sprawiający problemy, wymagający większego wysiłku. W naszych działaniach chcemy przybliżyć uczniom przedmioty matematyczno-przyrodnicze  przez stosowanie odpowiednich zabaw, gier, łamigłówek, konkursów, quizów dostosowanych odpowiednio do wiedzy i umiejętności naszych uczniów.W ramach nauk przyrodniczych uczniowie wezmą udział w działaniach, których głównym celem będzie zwrócenie uwagi na zagrożenia ekologiczne współczesności, gdzie kształtować chcemy poczucie współodpowiedzialności za stan środowiska i uwrażliwimy na piękno otaczającego świata.W galerii prezentujemy zdjęcia z pierwszych dni Miesiąca Matematyczno-Przyrodniczego.Joomla templates by a4joomla