Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powiatowy Konkurs na Eko- Marzannę

18 marca 2016r.


     Marzanna jest znana w naszym kraju  od wieków. Marzanna to bogini słowiańska, która była symbolem zimy i śmierci. Stąd właśnie wzięła się nazwa kukły, którą niszczymy w Pierwszy Dzień Wiosny. Marzanna jako kukła jest symbolem odchodzącej zimy, a zwyczaj jej topienia lub palenia jest znany od dawna. Dawniej-utopienie marzanny miało także przynieść dobre plony w danym roku. Dziś to sympatyczna tradycja, która symbolicznie podkreśla kalendarzową datę przejscia z zimy do ciepłej i słonecznej wiosny. Fundacja Instytut Rozwoju Osobistego INVEST oraz Urząd Miasta Częstochowy przygotowały dla dzieci z klas 1-3 konkurs plastyczny na wykonanie kukły- Eko-Marzanny (przyjaznej dla środowiska wodnego) Celem konkursu było wdrażanie dzieci do działań i  postaw proekologicznych oraz ćwiczenie zdolności manualnych. Uczennice z klasy 2a z koła plastycznego- Maja Sobczyk, Maja Imiołczyk, Julia Kucia, Milena Wesołowska, Zuzanna Rumik, wykonały marzannę ozdobioną papierowo-tekturowo-drewnianymi kwiatami i motylami. Marzanna dziewczynek miała jutową sukienkę, ozdobioną orzechami, żołędziami, piórami i nasionami jesionu. W konkursie, w którym brało udział bardzo wiele częstochowskich szkół - na 49 prac- zajęliśmy I miejsce! Gratulujemy serdecznie naszym uczennicom!


Joomla templates by a4joomla