Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2016r.


     Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy w szkole bardzo kolorowo i z fantastycznymi nakryciami głowy. Uroczystość, którą prowadziły uczennice klasy 6b- Natalia Sówka i Julia Lepiarz rozpoczęła sie miłym akcentem- wręczeniem nagród z  Międzypowiatowego Konkursu na Kartkę Walentynkową dla uczniów kl II, V i VI. Następnie pani dyr Bożena Golachowska pogratulowała sukcesu uczestniczkom konkursu "Marcowe Nutki" i wręczyła dyplomy. Kolejnym punktem, był budzący najwięcej emocji-plebiscyt Nauczycielskie Pierwiosnki i jego podsumowanie. Nauczyciele, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali z rąk Przewodniczącej SSU - pamiątkowe statuetki "Pierwiosnków Nauczycielskich" - a przypomnijmy  jest to nagroda, gdzie zwycięzców wybierają sami uczniowie.  Jak co roku, Pierwszy Dzień Wiosny to  dzień odkrywania talentów i podkreślania szczególnych zainteresowań naszych  uczniów. Cała społecznosć szkolna zebrała sie w tym dniu w sali gimnastycznej, by  zaprezentować swoje talenty. W tym roku postanowiliśmy nie prezentować talentów indywidualnych, ale skupić się na talentach całej klasy, prezentacji klasy jako grupy- były więc tańce, zarówno do piosenek o tematyce wiosennej, jak i hitów muzyki, elementy dramy, piosenki- znane i autorskie klas, kabaret, pokazy sportowe, pokazy gimnastyczne, tańce z pomponami, z żabami, balonami- krótko mówiąc- wiele się działo! Niełatwe zadania miało nasze Jury ( w składzie dyr Bożena Golachowska, w-ce dyr Bogumiła Schab, pani logopeda Agata Jałowiecka- Frania), które wnikliwie obserwowało każdy występ- obdarowując kazdą klasę odpowiednią ilościa punktów . W tym czasie "tajni agenci"-ukryte wśród publiczności  uczennice klasy 5-Paulina i Zuzia przyznawały i  podliczały punktację za niezwykłe nakrycia głów. Po podliczeniu wszystkich głosów- okazało się, że w kategorii klas 1-3- zwyciężyła klasa 1b- za swą barwną interpretację tańca żabek, natomiast bezkonkurencyjna w kategorii klas 4-6 okazała się klasa 6a prezentująca piosenkę "Idzie wiosna" z kabaretu "Potem". Po emocjonujących występach wszyscy udaliśmy sie na spacer po dzielnicy, by  w barwnym korowodzie pożegnać zimę i  na końcu spalić  Marzannę i powitać wyczekiwaną wiosnę:) Jak się bawiliśmy zobaczcie sami. Więcej zdjęć na Facebooku.

Organizatorzy - Opiekunowie SSU
Joomla templates by a4joomla