Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Papieski

27 października 2015r.


     Chociaż tegoroczny Dzień Papieski już za nami, w naszej szkole obchodzimy go blisko dnia, który jest ustanowiony wspomnieniem św. Jana Pawła II, czyli 22 października. W tym roku, spotkanie z osobą papieża Polaka przypadło na  27 października. Z tej okazji uczniowie klas 4-6 po przeprowadzonych lekcjach tematycznych, tworzyli własne wiersze w hołdzie Janowi Pawlowi II.

Z napisanych przez dzieci wierszy, powstał scenariusz „Spotkania z uczniowską poezją o JPII.”.  Podczas  spotkania, każdy z autorów samodzielnie, bądź z pomocą kolegi prezentował swoje prace. Nad przebiegiem całego spotkania czuwały nauczycielki religii – p. Katarzyna Górniak i p. Maria Witusińska. Swoje wiersze zaprezentowali: Paulina Czesny oraz Vanessa Musiał 5b, Natalia Błaszczyk 4a, Filip Kaczmarzyk, 5a, Ernest Strączyński 5b, Maja Woźniak oraz Laura Nowak 5a, Julia Przewoźna oraz Dominika Pędzioch 5a, Klaudia Niedbała 5a, Paulina Nierobiś 5b, Joanna Helińska 5b, Martyna Kowalczyk 4a, Dawid Kaim 5a, Jan Dyndał  oraz Dominik Kott 5a, Marlena Kubicka 5a, Marta Pęczek 4a. Spotkanie poprowadziły Zuzanna Szerszeń oraz Zuzanna Klecha z klasy 5a. Prezentowane wiersze były przeplatane piosenkami.M.in.piosenkę „W mojej rodzinie jest OK” wykonały dzieci ze scholki – uczniowie klas 2a,b,c (opiekun scholi p.M. Witusińska). Scenariusz spotkania, wiersz kończący spotkanie oraz czuwanie nad wykonaniem piosenek p. K. Górniak, prezentacje multimedialne p. M. Witusińska.


Joomla templates by a4joomla