Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs ortograficzny

31 marca 2016r.


     31.03.16 r.  w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego ,,O Pióro Dyrektora Szkoły” - przygotowana i przeprowadzona przez nauczycieli: pana mgr Michała Jarząbka i panią mgr Małgorzatę Piekarczyk. Przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

W potyczkach ortograficznych wzięło udział 5 szkół. Każdą reprezentowały trzy osoby. Konkurs odbył się w obecności ich nauczycieli i opiekunów.  

Był on objęty, jak co roku, patronatem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie - Pani Bożeny Golachowskiej, która ufundowała dla zwycięzców nagrody – pióra. Ona to, o godzinie 10:00, oficjalnie rozpoczęła konkursowe zmagania, witając przybyłych gości i życząc wszystkim uczestnikom sukcesów i miłych wspomnień z pobytu w naszej szkole.  

Konkurs składał się z siedmiu konkurencji. Oceniała je trzyosobowa komisja, wybrana spośród nauczycieli zaproszonych placówek i naszej szkoły. Wyniki, prezentowane na bieżąco, pozwoliły wyłonić Mistrza Ortografii roku 2016.

Został nim Antoni Mróz ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Częstochowie .Pomiędzy kolejnymi zadaniami uczestnicy i ich opiekunowie skorzystali ze słodkiego poczęstunku. Przed ogłoszeniem wyników zaproszeni uczniowie mogli bliżej zapoznać się z naszą szkołą. Po podliczeniu punktów okazało się, że jest potrzebna dodatkowa rozgrywka o drugie miejsce. Zajęła je Kamila Jedynak ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Częstochowie . Trzecie miejsce przypadło uczennicy  Amelii Szpigiel ze Szkoły Podstawowej nr 21. 

W zmaganiach konkursowych naszą szkołę reprezentowali: Julia Kurzacz, Natalia Sówka i Marcel Zębik, którzy także osiągnęli wysokie lokaty.

Laureaci odebrali nagrody i dyplomy z rąk Pani Dyrektor Bożeny Golachowskiej, a opiekunowie formalne podziękowania.

Gratulujemy zwycięzcom!


Joomla templates by a4joomla