Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Imieniny Zucha

29 lutego 2016r.


     29 lutego zuchy Hufca Częstochowa hucznie obchodziły swoje święto w Szkole Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca. Do wielkiej gry planszowej po azjatyckim kontynencie zaprosiła hm. Iwona Orman wraz z 46 GZ "Leśne Ludki". Zabawa była przednia, a zadaniom i imieninowym śpiewom nie było końca. Podczas spotkania nie zabrakło japońskiej techniki składania papieru origami, sztuki posługiwania się pałeczkami oraz budowy Muru Chińskiego. Każda gromada nakręciła również piękne życzenia imieninowe. Na zuchy czekała słodka niespodzianka, którą wręczył fantastyczny Gość. Jako jedni z trzech hufców w całej Polsce zostaliśmy zaszczyceni odwiedzinami Władz Naczelnych z Warszawy. Zawitał do nas Zastępca Naczelnika ZHP druh hm. Krzysztof Budziński. W trakcie konkurencji nasz Gość odwiedził każdą gromadę, dzięki czemu Zuchy miały okazję poznać bliżej tak ciekawą postać, jaką jest druh Krzysztof, zadawały mnóstwo pytań, ale i same na nie odpowiadały. Nieschodzący uśmiech z twarzy druha Naczelnika oznaczał, że w naszym gronie było mu naprawdę miło. Zuchy przyjęły od niego najserdeczniejsze życzenia imieninowe oraz przepiękny tort ze znaczkiem zucha. Na zakończenie spotkania dh. Naczelnik wręczył gromadom wyróżnienia oraz upominki za ogólnopolski konkurs plastyczny "Kierunek Azja". W którym nasza gromada zajęła III – miejsce.

Dodatkową atrakcją okazał się jubileusz gospodarzy. To właśnie w tym roku nasza gromada „Leśne Ludki” obchodzi swoje 20-te urodziny. Oczywiście i dla nich nie zabrakło słodkiej niespodzianki w postaci urodzinowego tortu oraz prezentów. Zuchy przyjęły życzenia od naszego gościa hm. Krzysztofa Budzińskiego, Kierowniczki Referatu Zuchowego Chorągwi Śląskiej hm. Ewy Miękiny, Komendanta Hufca Częstochowa phm. Wojciecha Śliwowskiego, Namiestniczki Zuchowej hm. Eweliny Michoń oraz Dyrekcji naszej szkoły pani mgr Bożeny Golachowskiej.


Joomla templates by a4joomla