Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Wieliczki i Aquaparku w Krakowie

19 kwietnia 2016r.


     Klasy drugie : a, b i c, uczestniczyły w szkolnej wycieczce do Wieliczki i Aquaparku w Krakowie. W kopalni soli Wieliczka uczniowie zwiedzali wraz z przewodnikiem  miejsca bardzo trudnej pracy górników, wędrowali szlakiem legend wielickich. Poznali historię  o początkach kopalni, o patronce górników solnych i różne legendy podziemnego świata. Podziwiali przepiękne komnaty wykute w bryłach solnych, łącznie ze słynną kaplicą św. Kingi, która zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.  Na koniec pobytu w kopalni, wielką atrakcją dla dzieci był obiad zjedzony w jednej z komnat, wiele metrów pod ziemią. Kolejnym punktem wycieczki była rekreacja i szaleństwa w Aquaparku w Krakowie, gdzie dzieci mogły do woli spożytkować swoją energię. Zmęczeni i pełni wrażeń uczniowie, w drodze powrotnej grzecznie posnęli.


Joomla templates by a4joomla