Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sejmik Uczniowski „Konflikty i sposoby ich rozwiązywania”

2 czerwca 2016r.


     Konflikty stanowią nieodłączną część życia ludzkiego, rzadko udaje się je ominąć, ale można zminimalizować ich negatywny wpływ przez różne działania.

Dnia 2 czerwca 2016 roku społeczność  SP 52 im. Małego Powstańca na drugim w tym roku Sejmiku Samorządu Szkolnego podjęła ten ważny, jakże często występujący w życiu szkolnym problem- jakim są „Konflikty i sposoby ich rozwiązywania” . Na początku obejrzeliśmy przygotowaną przez Fabiana Ziółkowskiego z klasy 5b prezentacje multimedialną.

Uczniowie pod przewodnictwem Natalii Sówki z klasy 6b (Przewodniczącej SSU) zastanawiali się nad przyczynami konfliktów. Jak się okazuje, że częstymi początkami sporów zdaniem uczestników Sejmiku  są : zazdrość, odmienne zdanie, różne poglądy,  brak kompromisu, nietolerancja, rywalizacja, mieszanie się w sprawy innych,  kompleksy, brak wiary w siebie, strach, nienawiść, zarozumiałość, kłamstwo. Uczestnicy Sejmiku stwierdzili, że najbardziej w rozwiązywaniu problemów i konfliktów pomagają im : szczere rozmowy, samodzielne rozwiązywanie konfliktów, chodzenie na kompromis, mądra pomoc przyjaciół, rodziców nauczycieli, prawdomówność, obiektywni świadkowie, mądrzy „sędziowie” oraz praca nad własnym charakterem, nad swoimi słabościami. Uczniowie stwierdzili, że absolutnie nie powinno się obrażać przeciwnika, uderzać  w słabe punkty przeciwnika ani  popierać „niezdrowej rywalizacji”

Wypracowane postulaty znalazły się na gazetce szkolnej.

W Sejmiku oprócz opiekunów Samorządu Uczniowskiego p. Doroty Odyjas- Pielat i p. Urszuli Bednarek uczestniczyła p. dyr. Bożena Golachowska, która zapewniła uczniów, że w naszej szkole postaramy się zrobić wszystko, by konfliktów było jak najmniej i by wszystkie znalazły satysfakcjonujące dla obu stron konfliktu rozwiązanie.

prezentacja Konflikty rówieśnicze

 


Joomla templates by a4joomla