Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podsumowanie projektu historycznego „Częstochowa w XX-leciu międzywojennym”

9 czerwca 2016r.


     W czwartek, 9 czerwca w salach ratusza – Muzeum Częstochowskiego - podsumowano projekt historyczny "Częstochowa w XX-leciu międzywojennym", który trwał od września ubiegłego roku i składał się z wielu działań edukacyjnych. Organizatorem projektu były częstochowskie szkoły wspierane przez magistrat. Jednym z punktów tego projektu był konkurs plastyczny  "Pocztówka z Częstochowy -XX lecie międzywojenne". Prace naszych uczniów: Bartosza Paliwody, Wiktorii Wrześniewskiej, Martyny Pinkosz, Julii Kurzacz, Patrycji Kubanek, Macieja Kawelczyka, Ernesta Strączyńskiego można podziwiać  na wystawie w Sali Częstochowskiego Ratusza. 

Tegoroczna ,,Częstochowa w XX-leciu międzywojennym", to część większego projektu ,,Historyczna Częstochowa", w której młodzież aktywnie poznaje nasze miasto nie tylko z kart książek, ale głównie dzięki bezpośredniemu kontaktowi z historią.

Zwieńczeniem spotkania w Ratuszu było wręczenie przez zastępcę prezydenta miasta Częstochowy pana Ryszarda Stefaniaka podziękowań dla szkół i instytucji współorganizujących projekt. Były to:
Muzeum Częstochowskie
Samorządowy Ośrodek Doskonalenia
Szkoła Podstawowa nr 52 im. Małego Powstańca
Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej
Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja
Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki
I L.O. im. J. Słowackiego
Zespół Szkół im. J. Kochanowskiego
Zespół Szkół Gastronomicznych im. M. Skłodowskiej-Curie
Zespół Szkół Technicznych
Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych.


Joomla templates by a4joomla