Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Dziecka i Sportowa Noc Piżamowa

3 czerwca 2016r.


W tym roku Dzień Dziecka świętowaliśmy pod hasłem:

„ Jesteśmy bezpieczni w domu, w szkole i w środowisku lokalnym”.

Z tej okazji wszyscy uczniowie wzięli udział w krótkim apelu, a następnie w zajęciach o charakterze wychowawczo – rekreacyjnym na świeżym powietrzu. Cała impreza trwała do godziny 12.00. Uczniowie przyszli w tym dniu ubrani na czerwono, by zaznaczyć charakter walki z przemocą. Każda klasa miała rozpisany swój harmonogram zajęć z przerwą na PIKNIK zgodny z zasadami zdrowego żywienia, przygotowany przez oddziałowe Rady Rodziców. Tematyka sześciu stanowisk przy których uczniowie zatrzymywali się, wypływała z idei Szkolnego Programu Wychowawczego i Profilaktyki oraz Programu „Stop przemocy w szkole”.

Koordynatorami imprezy były: p. Bożena Golachowska – Dyrektor Szkoły, p. Bogumiła Schab – Wicedyrektor, Edyta Krześ – pedagog szkolny.

Opiekę nad dziećmi zapewnili nauczyciele wychowawcy.

Opis stanowisk wraz z tematyką:

I STANOWISKO – Bezpieczeństwo w domu – odpowiedzialna p. Joanna Palacz

II STANOWISKO- Prezentacja „ Bezpieczeństwo w ruchu drogowym–   odpowiedzialne p. Agata Jałowiecka-Frania,  p. Urszula Bednarek

III STANOWISKO – Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej – pokaz na fantomie –  odpowiedzialne p. Iwona Orman, p. Agniesza Kulińska

IV STANOWISKO – Trening asertywności –  odpowiedzialna p. Edyta Krześ

V STANOWISKO – Miasteczko rowerowe – odpowiedzialna p. Urszula Bednarek

VI STANOWISKO – „Bezpieczeństwo w szkole” – odpowiedzialna p. Katarzyna Kłos

Ten dzień nie skończył się w południe. Dla niektórych uczniów był niezwykłym przeżyciem sportowych rozgrywek nocnych na boisku „ Orlik” podczas Sportowej Nocy Piżamowej. Uczniowie rozegrali mecze piłki nożnej przy pięknie oświetlonym boisku. Rozgrywki zakończyły się ok. godz. 23.00. Wielkie podziękowania należą się p. Elżbiecie Garus i p. Ewie Gendek, które przygotowały kolację dla wszystkich zawodników. Opiekę nad dziećmi zapewnili nauczyciele: p. dyr Bożena Golachowska, p.v-ce dyr Bogumiła Schab, p. Małgorzata Grajcar, p. Agata Jałowiecka – Frania, p. Sławomir Fujarski, p. Tomasz Koniecki.


 

Joomla templates by a4joomla