Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Książki naszych marzeń” - podsumowanie projektów edukacyjnych

czerwiec 2016r.


     Po paromiesięcznej, ciekawej i przyjemnej pracy, nastąpiło podsumowanie projektów edukacyjnych, w których byli zaangażowani wszyscy uczniowie. Prace indywidualne lub grupowe były  prezentowane na forum klasy oraz na poziomie klas równoległych.

     Klasy 1-3 uczestniczyły w projektach, których efektem była promocja wylosowanej przez siebie książki w formie pracy plastycznej.

Klasa 1 realizowała projekt pt. „Gdy z mamą czytam – nową krainę odkrywam”. Efektem pracy każdego ucznia był kolaż wybranego bohatera literackiego, wykonany z pomocą rodziców.

Klasa 2 – projekt pt. „Raz, dwa, trzy – teraz czytasz ty!”. Efektem pracy uczniów były pacynki wybranych postaci, wykonane z udziałem rodziców.

Klasa 3 - projekt pt. „Sami czytamy i świat książki podziwiamy”. Efektem pracy w grupach były samodzielnie wykonane komiksy.

        Klasy 4-6 uczestniczyły w projektach realizowanych w grupach, których efektami były formy literackie promujące wylosowane przez siebie książki.

Klasa 4 – projekt pt. „Cztery, pięć i sześć – na wyżyny książki wznieś!”. Efekt pracy – plakat reklamowy.

Klasa 5 – projekt pt. „Książka OK jest – reklamuj ją i cześć!”. Efekt pracy – folder reklamowy.

Klasa 6 – projekt pt. „Czytajcie książki przyjaciele – one inspiracji dają wiele!”. Efekt pracy – prezentacja multimedialna.

            Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem i pomysłowością w wykonanie swoich prac. Efekty zachwycały piękną kolorystyką i starannym wykonaniem, a przede wszystkim trafnym i oryginalnym podejściem do tematu.

            Prezentacjom projektów towarzyszyli dziennikarze ze szkolnego koła dziennikarskiego, którzy przeprowadzali wywiady z twórcami tych niepowtarzalnych dzieł. Pytania dotyczyły realizacji poszczególnych zadań, współpracy w obrębie grupy, opinii o przeczytanych książkach, ewentualnej pomocy ze strony dorosłych lub też dotyczyły wykorzystanych materiałów i pomysłów do wykonania tych oryginalnych prac.  Zebrane informacje będą zamieszczone w gazecie szkolnej pt. „Słodkie Kleksy”, która zostanie wydana w przyszłym roku szkolnym.


Joomla templates by a4joomla