Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

27 lutego 2018r.


     Dzisiaj, 27 lutego 2018 r. miała miejsce w naszej szkole nietypowa lekcja historii. W związku z nadchodzącym dniem pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada  1 marca, mury naszej szkoły odwiedzili uczniowie VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie wraz ze swoim opiekunem, nauczycielem języka polskiego, panią Beatą Gendek-Barhoumi.    Działający  w Liceum im. M. Kopernika zespół teatralny noszący nazwę Grupa pod Wiszącym Kotem, nakręcił film przedstawiający wybrane sceny z życia Stanisława Sojczyńskiego ps. WARSZYC, który jest związany z ziemiami radomszczańskimi i częstochowskimi.  To postać jednego z żołnierzy wyklętych.  Uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem obejrzeli projekcję filmu oraz wysłuchali opowieści dotyczących przedstawionej postaci. Dowiedzieliśmy się również, że film ten był pokazany w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w Brukseli. Dziękujemy serdecznie za to niezwykłe przeżycie.


 

Joomla templates by a4joomla