Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zajęcia Edukacyjne- Pszczoła w przyrodzie

październik 2018r.


 Chronimy pszczoły i doceniamy ich rolę w przyrodzie -zajęcia edukacyjne

     W październiku w klasie 4B odbyła się  nietypowa lekcja przyrody , prowadzona przez mistrza pszczelarstwa . Uczniowie dowiedzieli się :  o ogromnie ważnej roli pszczoły w przyrodzie, poznali budowę ula ,widzieli sprzęt pszczelarski i poznali  zdrowotne aspekty produktów pszczelich . Zajęcia zakończyły się  degustacją różnych gatunków miodu .


 

Recepta na ciszę

październik 2018r.


     W październiku  z inicjatywy świetlicy szkolnej odbyła się szkolna kampania – „Recepta na ciszę”.  Uczniowie klasy  4c  przekonywali swoich kolegów o szkodliwości hałasu.

Celem akcji było:

  • uświadomienie uczniom negatywnego wpływu hałasu na zdrowie człowieka,
  • wskazanie sposobów zapobiegania jego skutkom.

Zwykle nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale hałas jest naszym wiernym mimowolnym kompanem. Hałas na przerwie w przeciętnej polskiej szkole osiąga natężenie ponad 100 decybeli, przy  czym od 90 decybeli następuje osłabienie i trwały ubytek słuchu.


 

Dzień patrona.

3 października 2018r.


     W dniu 3 października jak co roku społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Patrona.Ten wyjątkowy dzień połączony był z dniem sportu i przebiegał pod hasłem "Ćwiczę i bawię się jak Mały Powstaniec."
Uroczystość zaczęła się od apelu poległych , gdzie minutą ciszy uczciliśmy poległych powstańców a zuchy i harcerze złożyli im hołd pod pomnikiem.
Potem rozpoczęła się sportowa rywalizacja klas. Nasi uczniowie jak prawdziwi powstańcy mieli do wykonania rozkazy. Musieli przekazać meldunek, rzucić granatem do celu, pokonać trudny tor przeszkód, zbudować barykadę, zabandażować rannemu koledze nogę, rękę lub głowę.Bardzo trudną konkurencją było jak się okazało przyszywanie guzików.Dodatkowo dzieci skakały na skakance, grały w gumę i uczyły się składać ubrania. Wszystkie klasy wykonały zadania powstańcze na piątkę.Zwycięzcami okazali się:
w kategorii klas I-III klasa 2a,
w kategorii klas IV-VI klasa 5a,
w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum -zwyciężyła klasa 8a.

Wybory do Szkolnego Samorzadu Uczniowskiego

28 wrzesnia 2018r.


     W dniu 28 września w naszej szkole odbyły się wybory do zarządu oraz na opiekuna Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.
Dziękujemy dziewczynom z Komisji Wyborczej, które bardzo sprawnie obsługiwały naszych głosujących uczniów.
Opiekunami Szkolnego Samorządu Uczniowskiego są pani Lidia Knaś-Wróbel,  pani Agnieszka Senderecka a teraz w wyborach zwyciężyła i dołączyła do nich pani Aneta Anzorge.
Do zarządu dostali się :
Karolina Michalik -przewodnicząca
Natalia Grzybowska-zastępca
Julia Przewoźna oraz Kaja Staroń.     Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Kuchcikowo

październik 2018r.


     W październiku 2018 roku zaczęły się zajęcia  na których uczniowie będą kształcić swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznawać zasady prawidłowego odżywiania się,które są niezbędne w dorosłym życiu.
Będą doskonalić umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, oraz doskonalić umiejętności nakrywania do stołu, ozdabiania go,a także kulturalnego zachowywania się przy nim. Zajęcia prowadzi p. Iwona Rachwał. Podczas pierwszych zajęć uczniowie przygotowywali owocowe szaszłyki.


 

Miejskie Dni Inteligentnej Energii

28 września 2018r.


     Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela przyrody i nauczyciela biologii wzięli udział w konkursie -Dzieci i młodzież dla środowiska .Celem tego konkursu było kształtowanie właściwych postaw  w zakresie ochrony środowiska.
Uczniowie klas 4-6 wykonali logo Miejskich Dni Inteligentnej Energii , klas 7-8 prezentację  zgodnie z tematyką. Klasa 2 z wychowawcą  poznawała ekologiczne zagadnienia  na stanowiskach warsztatowych zlokalizowanych na Placu Biegańskiego.

Dzień tabliczki mnożenia

28 września 2018r.


     W dniu 28.09.2018 po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tej trudnej umiejętności. Osoba która zdała egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia zostanie Szkolnym Ekspertem Tabliczki Mnożenia.


 

Wizyta w Rumuni

wrzesień 2018r.


     W dniach 24-28 września 2018 odbyła się wizyta robocza w ramach realizacji programu Erasmus + „ Energy for life”. Spotkanie miało miejsce w mieście Tecuci (Rumunia).Uczestnikami wizyty byli panowie Tomasz Koniecki i Piotr Bińczyk.

Program wizyty obejmował min. zapoznanie z systemem edukacji Rumunii. W dniu 26 września wszyscy uczestnicy projektu obchodzili „Dzień języków europejskich”. Uczniowie szkoły przygotowali przedstawienie oraz piosenki śpiewane we wszystkich językach projektu.

Następnie omówiono oraz przygotowano nowe aktywności, które zostaną zrealizowane w trakcie bieżącego roku szkolnego. Pierwszą z aktywności będzie przygotowanie prezentacji dotyczącej tradycyjnych potraw, tańców oraz budowli historycznych istniejących we wszystkich krajach partnerskich.

Kolejne spotkanie zaplanowano na kwiecień 2019.

Dzień języków europejskich - linki: https://vimeo.com/292453681     https://vimeo.com/292553568


 

Dzień języków europejskich

26 września 2018r.


     W środę 26 września włączyliśmy się w obchody Dnia Języków Europejskich.

Uczniowie klas 5c, 3 gimnazjum oraz grupa uczniów klasy 5a zaśpiewali po polsku i angielsku dwie zwrotki piosenki If you're happy and you know it...”. Ich występ stanowił część specjalnie podzielonej na ten dzień piosenki, której pozostałe zwrotki śpiewali uczniowie krajów partnerskich w projekcie Erasmus+ Energia do życia.   

Uczniowie Szkolnego Klubu Europejskiego dla całej społeczności szkolnej przygotowali konkurs polegający na odnalezieniu ukrytych na terenie szkoły odpowiedzi na 15 pytań dotyczących języków i kultury Unii Europejskich.


 

„Plecak dla Żaka”

22 września 2018r.


     W dniu 22 września 2018 r. uczniowie Szkolnego Koła PCK kwestowali w markecie TESCO przy ul. Aleja Pokoju 9. Podczas kwestowania pomagali w pakowaniu zakupów, a także każdy kto zrobił zakupy miał okazję wrzucić do puszki PCK dowolną kwotę. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną dla dzieci z rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji losowej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują. Dziękujemy uczestnikom za udział w kwestowaniu: Nicole Skorupska, Zoja Kuśmierska, Kuba Boras, Krystian Głowacki, Natalia Mrowiec, Milena Wesołowska.


 

Złota mila

14 września 2018r.


     W dniu 14 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 29 Biegu Ulicznym Złota Mila. Do biegu zostali delegowani najlepsi biegacze długodystansowi z klas IV , V, VI.Zawodnicy musieli pokonać dystans 800 m.Wszyscy dzielnie się spisali  i bieg ukończyli .Z naszej szkoły najlepsi byli Milena Sówka z klasy 4b i Wiktor Chwat z klasy 5a.


 

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 na Jasnej Górze

7 września 2018r.


     7 września nasz Poczet Sztandarowy w składzie: Bartosz Urbaniak, Mateusz Grzybowski, Daria Krakowska, Martyna Kowalczyk oraz Marta Pęczek pod opieką pani Edyty Krześ brał udział w uroczystej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019 na Jasnej Górze. W uroczystości uczestniczyła również Dyrektor Szkoły Pani Bożena Golachowska oraz  delegacje z Kuratorium Oświaty ze Śląskim Kuratorem Oświaty na czele Panią Urszulą Bauer. W uroczystej mszy brało udział 70 Pocztów Sztandarowych z całego miasta.


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 wrzesnia 2018r.


Żegnajcie wakacje , witaj szkoło!

Wakacje już dobiegły końca, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie wypoczęci, opaleni z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wrócili do murów naszej  kochanej szkoły. Trzeciego września, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie,  wszyscy spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019 r. Pani Dyrektor Bożena Golachowska  bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. Ze szczególną życzliwością  zwróciła się do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, życząc im, aby jak najszybciej poczuli się tutaj jak u siebie. Wszystkim natomiast życzyła wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie kl. 3a zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem p. Iwony Rachwał.


 

Joomla templates by a4joomla