Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień patrona.

3 października 2018r.


     W dniu 3 października jak co roku społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Patrona.Ten wyjątkowy dzień połączony był z dniem sportu i przebiegał pod hasłem "Ćwiczę i bawię się jak Mały Powstaniec."
Uroczystość zaczęła się od apelu poległych , gdzie minutą ciszy uczciliśmy poległych powstańców a zuchy i harcerze złożyli im hołd pod pomnikiem.
Potem rozpoczęła się sportowa rywalizacja klas. Nasi uczniowie jak prawdziwi powstańcy mieli do wykonania rozkazy. Musieli przekazać meldunek, rzucić granatem do celu, pokonać trudny tor przeszkód, zbudować barykadę, zabandażować rannemu koledze nogę, rękę lub głowę.Bardzo trudną konkurencją było jak się okazało przyszywanie guzików.Dodatkowo dzieci skakały na skakance, grały w gumę i uczyły się składać ubrania. Wszystkie klasy wykonały zadania powstańcze na piątkę.Zwycięzcami okazali się:
w kategorii klas I-III klasa 2a,
w kategorii klas IV-VI klasa 5a,
w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum -zwyciężyła klasa 8a.

Joomla templates by a4joomla