Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Happaning patriotyczny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

2 października 2018r.


     Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w happaningu patriotyczno – plastycznym. Do udziału w tej imprezie zaprosiła nas Szkoła Podstawowa nr 14 oraz Zespół Szkół Technicznych i Jasnogórska Szkoła Muzyczna. Hasłem tego pięknego wydarzenia było: „100 niezłomnych żołnierzy wyklętych na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Przybyło 200 uczestników tego wyjątkowego spotkania. Każda para przedstawicieli poszczególnych szkół losowała nazwisko żołnierza, a następnie przy użyciu różnych materiałów plastycznych dekorowała koszulkę ku pamięci swojego bohatera. Uczestnicy zapoznali się również z biogramem żołnierza, który otrzymali w formie meldunku. Prezentacja koszulek wyglądała wyjątkowo. Pomysłom i kreatywności uczestników nie było końca. Spotkanie uświetnił koncert pieśni patriotyczno-religijnej w wykonaniu uczniów Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej, którzy pięknie zbudowali klimat tego wydarzenia. Natomiast maluchy tworzyły wiązanki kwiatów dla Niepodległej w kąciku florystycznym.

Rangę tego spotkania podkreśliła obecność Prezydenta Miasta, oficerów Wojska Polskiego oraz innych gości. Była to oryginalna lekcja historii, którą dzieci i młodzież z pewnością zapamiętają na długo.

Koszulki wykonane przez uczniów naszej szkoły zdobiły centralną gablotę podczas obchodów Dnia Patrona szkoły – Małego Powstańca.


 

Joomla templates by a4joomla