Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości

9 listopada 2018r.


     Żeby Polska była Polską”, przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918r. zawdzięczamy wolność i niezależność. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o bohaterach i miłości do ziemi ojczystej.

9 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wykonania Hymnu Państwowego. Pod opieką zespołu nauczycieli jęz. obcych (p. Dagmary Mroczek, p. Joanny Palacz, p. Tomasza Konieckiego,  p. Magdaleny Kurleto) uczniowie klas 5a i 5b przygotowali przedstawienie pt. „Pociąg do wolności”, podczas którego zaprosili widzów w krótką podróż do przeszłości Polski. Poszczególne „stacje” odzwierciedlały kolejne etapy od zniewolenia do odzyskania niepodległości. Przedstawienie dopełniały piękna scenografia nawiązująca do podróży koleją oraz występy chóru szkolnego pod kierownictwem p. Lidii Jeziorowskiej. Występ uczniów podobał się publiczności. Wszystkich nagrodzono brawami.


 


 


 

Joomla templates by a4joomla