Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

kpt. Artur Wiśniewski

listopad 2018r.


W ramach projektu „ Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”  i  z okazji 100-lecia  odzyskania  przez Polskę Niepodległości   w naszej szkole odbywały się lekcje dotyczące wydarzeń  jakie miały miejsce w Częstochowie i na Jasnej Górze  u schyłku  I wojny światowej. Lekcje poświęcone były  wydarzeniom  z   4  listopada 1018 roku, kiedy to kpt. Artur Wiśniewski,  na czele oddziału polskich żołnierzy, przejął  Jasną Górę  z okupanta austriackiego.  Celem lekcji  było poznanie wojennych losów Częstochowy, a szczególnie klasztoru jasnogórskiego  oraz biografii kpt. Artura Wiśniewskiego.  W czasie lekcji uczniowie kształtowali postawy patriotyczne, uczyli się szacunku do minionych pokoleń, a nauczyciele wzbudzali zainteresowanie  uczniów historią „małej Ojczyzny”. W czasie lekcji nauczyciele przybliżyli uczniom postać  Legionisty  I Brygady Legionów Polskich,  żołnierza Polskich Sił Zbrojnych. Bohatera jasnogórskiego odznaczonego Srebrnym Krzyżem  Orderu Wojennego Virtuti Militari  i dwukrotnie Krzyżem Walecznych.

 


 

Joomla templates by a4joomla