Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejskie obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości z udziałem szkolnego Pocztu Sztandarowego.

11 listopada 2018r.


     11 listopada Szkolny Poczet Sztandarowy wraz z opiekunem i rodzicami uczestniczył w miejskich obchodach 100 rocznicy Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Wzorem ostatnich lat i tradycji przedwojennej, główne obchody odbyły się po zmroku.

O godzinie 16.30 złożeniem kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza w alei Sienkiewicza rozpoczęły się miejskie obchody Święta Niepodległości. Po przemarszu alejami Najświętszej Maryi Panny na placu Biegańskiego centralnymi punktami obchodów było odśpiewanie hymnu państwowego i pieśni niepodległościowych, prezentacja multimedialna Apel Pamięci, salwy honorowe oraz złożenie wieńców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.


 

Joomla templates by a4joomla