Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dyktando Niepodległościowe

listopad 2018r.


     Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła wzięła udział w VI Dyktandzie Niepodległościowym ,,Po polsku o historii”, które przebiegało pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty. Konkurs przeprowadzony był równocześnie w sześciu województwach.

W etapie szkolnym zmagań ortograficznych udział wzięło 19 uczniów naszej szkoły. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII i uczniowie gimnazjum.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Emilian Kurpiński ( kl. V a) i Julia Kurzacz ( kl. III gimnazjum). Tytuł Laureata wywalczyła Julia Kurzacz. Gratulujemy! Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów zwycięzcom miała miejsce w Katowicach 22 listopada 2018 r. Szkolnym Koordynatorem Konkursu była p. Małgorzata Piekarczyk. Komisję Konkursową tworzyli: p. Agnieszka Senderecka, p. Barbara Rusinek-Nowak oraz p. Michał Jarząbek.


 

Joomla templates by a4joomla