Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dla Niepodległej

listopad 2018r.


     Tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego, która odbyła się w listopadzie poświęcona była poezji patriotycznej, co związane było z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiersze „Ojczyźnie na urodziny” recytowali uczniowie w dwóch grupach wiekowych- młodszej: kl. IV-VI oraz starszej: kl. VII, VIII oraz gimnazjaliści. Występy oceniała komisja, biorąc pod uwagę możliwości recytatora, interpretację tekstu, wyraz artystyczny. Organizatorzy – poloniści z SP 52 – zdają sobie sprawę, że tematyka była trudna, ale istotna w kształtowaniu postaw młodych ludzi. Dlatego cieszymy się, że tak ważna problematyka  zainteresowała dwudziestu recytatorów, którzy podjęli się interpretacji wierszy patriotycznych.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


 

Joomla templates by a4joomla