Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

100. rocznica obrony Lwowa

22 listopada 2018r.


     W związku z obchodami 100. rocznicy zwycięskiej obrony Lwowa nasza szkoła została zaproszona do udziału w uroczystości pod Pomnikiem Orląt. 22 listopada 2018 roku hołd bohaterom lwowskim oddała częstochowska młodzież szkolna, która licznie przybyła na uroczystość, poczty sztandarowe, atakże przedstawiciele władz miasta,  służb mundurowych oraz członkowie Towarzystwa Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.
Na zaproszenie prezesa TPKiKPW, które od wielu lat jest organizatorem obchodów, nasi uczniowie nie tylko reprezentowali szkołę, ale wystąpili w montażu słowno- muzycznym przygotowanym przez p. Agnieszkę Senderecką. Udział najmłodszych uczniów SP 52 został nagrodzony brawami i wywołał ogromne wzruszenie wśród zaproszonych gości zgromadzonych na Placu Orląt Lwowskich. W uroczystościach zawsze bierze udział o. Eustachy Rakoczy, jasnogórski paulin, historyk, który o wydarzeniach we Lwowie opowiada niezwykle barwnie, gdyż zna je z relacji świadków- dowódców.
Tradycyjnie odczytano Apel Poległych i złożono kwiaty. Wręczono również odznaczenia nowym Honorowym Członkom Towarzystwa Miłośników Lwowa.


 

Joomla templates by a4joomla