Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

,,Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie”

Kategoria: Rok szkolny 2018/2019

10 listopada 2018r.


     Szkoła Podstawowa nr 52 im. Małego Powstańca to laureat tegorocznego  wyróżnienia ,Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie”wręczonych w Filharmonii Częstochowskiej podczas koncertu z okazji ,,Urodzin Niepodległej”
Przyznawane każdego roku miejskie wyróżnienie ,,Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie” jest formą uhonorowania osób i instytucji szczególnie zasłużonych w działaniu dla dobra Częstochowy i całego kraju oraz na rzecz rozwijania kultury materialnej i duchowej narodu, państwa i lokalnej społeczności. Ma sprzyjać kształtowaniu szacunku dla tradycji patriotycznych, upowszechnianiu postaw obywatelskich, a także zwiększaniu zainteresowania historią narodu i „Małej Ojczyzny”.10 listopada – podczas uroczystego koncertu w Filharmonii Częstochowskiej – wyróżnienia wręczyli prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski.
Nagrodę odebrała Pani dyrektor Bożena Golachowska, Pani Iwona Orman oraz uczniowie Martyna Kowalczyk i Jakub Bator. Jesteśmy pierwszą szkołą podstawową w mieście, która  otrzymała to zaszczytne wyróżnienie.