Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak się uczyć skutecznie? Poznajemy techniki zapamiętywania.

grudzień 2018r.


     Od listopada do połowy grudnia w naszej szkole uczniowie na godzinach wychowawczych oraz poszczególnych lekcjach poznawali techniki pamięciowe, które pozwoliły w  prosty sposób lepiej i efektywniej uczyć się oraz doskonalić pamięć i kreatywnej myśleć.

Pedagog szkolny pani Edyta Krześ we współpracy z logopedą panią Agata Jałowiecką –Franią zaproponowały wychowawcom oraz nauczycielom świetlicy dwie prezentacje z konkretnymi ćwiczeniami pamięciowymi. W zajęciach można było wykorzystać  nie tylko pokaz multimedialny, ale także wykorzystać szereg pomocy dydaktycznych takich jak: gry, plansze, zabawy i ćwiczenia do nauki matematyki, języka polskiego czy języka angielskiego, które są bazą dydaktyczną szkoły. Podczas zajęć chcieliśmy zaprezentować uczniom podstawowe techniki, które pomagają w zapamiętywaniu informacji metodą łańcuchową, skojarzeniową, wizualizacyjną oraz sekwencyjną.

Zachęcamy wszystkich do wykorzystania zaproponowanych ćwiczeń nie tylko w miesiącu poświęconym technikom pamięciowym, ale w ciągu całego roku w dowolnej chwili. To dobra zabawa, ale i wspaniały trening mózgu. 


 

Joomla templates by a4joomla