Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ferie w mieście

15 lutego 2019r.


     W dniu 15.02.2019  uczniowie naszej szkoły klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych  uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Zagrody Edukacyjnej „ Stefanówka” w miejscowości Nowa Szarlejka. W ramach ferii w mieście uczniowie pod opieką nauczycieli pani Anety Anzorge, Lidii Knaś-Wróbel, Renaty Kuśmierskiej, pana Jacka Rudolfa i pana Michała Jarząbka uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. Uczniowie na początku zajęć zapoznali się z krótką  historią powstania Zagrod „ Stefanówka”, oglądali prezentację multimedialną związaną z życiem zwierząt gospodarskich tj. drobiu, owiec ,trzody chlewnej, bydła i koni w naturze. Uczniowie uczestniczyli w pogadance dydaktycznej. Zwiedzali mini skansen, odwiedzili oborę, a w niej krowę Malwinę gdzie, na modelu edukacyjnym sztucznej  krowy ćwiczyli dojenie. W czasie przerwy uczniowie mieli poczęstunek w postaci kruchych ciasteczek i soków do picia.  Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach florystyczno-przyrodniczych. Ozdabiali wianki, które mogli zabrać do domu. Uczniowie po wszystkich atrakcjach wspólnie zasiedli do ogniska, gdzie piekli kiełbaski i delektowali się wspaniałą wiosenna pogodą. Po zjedzeniu kiełbasek z ogniska uczniowie pożegnali się z gospodarzami i szczęśliwie wrócili do domu. Można powiedzieć, iż uczniowie naszej szkoły tą wizyta w Zagrodzie „ Stefanówka” powitali pierwsze zwiastuny wiosny.

Aneta Anzorge


 

Joomla templates by a4joomla