Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podsumowanie I semestru

luty 2019r.


Apel stanowiący podsumowanie pracy społeczności uczniowskiej w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018 / 2019 odbył się 1 lutego i prowadziły go reprezentantki SSU: Karolina i Julia z kl. 8. Przypomniały dokonania Samorządu, m.in. organizację dyskotek, zbiórki i akcje charytatywne, sejmik uczniowski poświęcony problematyce patriotycznej. Przedstawiono wyniki całorocznego konkursu Superklasa

Najbardziej interesującą częścią spotkania była ta, w której uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, a także ci nieopuszczający zajęć szkolnych zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz otrzymali słodką „nagrodę”. Najlepszą klasą ze średnią  4,48  jest 5a . Na drugim znalazła się klasa 5c, a na trzecim miejscu klasa 8a.  Pozostałe klasy maja średnie poniżej 4.

  Wśród istotnych wydarzeń kończącego się semestru należy wymienić takie jak: Inauguracja Roku Sportowego połączona ze  świętowaniem Dnia  Patrona Szkoły, odbyło się Pasowanie na Ucznia, uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej i Święto Niepodległości w 100 rocznicę odzyskania jej przez Polskę. W naszej pamięci pozostanie także   Jubileusz mocno związany z naszą szkołą, czyli  200 rocznica szkolnictwa w Dźbowie oraz inscenizacja „Akademii pana Kleksa” wystawiona przez Teatr 52 .

Dla wielu z uczniów był to okres wygranych konkursów i zawodów. Kolejna część apelu to ich rozstrzygnięcie:  Wyniki dwóch z nich związanych z biblioteką- czytelniczego i literackiego- przedstawiła pani Barbara Rusinek –Nowak. Ogłoszono zwycięzców szkolnego konkursu kaligraficznego (p. Michał Jarzabek), także  laureaci konkursu recytatorskiego zostali zaprezentowani społeczności szkolnej (p. Agnieszka Senderecka). Dyplomy i nagrody wręczali organizatorzy  i p. dyrektor Bożena Golachowska, która uczestnikom wszystkim konkursów gratulowała i zachęcała do aktywności – także sportowej. W tej kategorii zwycięzców przedstawiła p. Małgorzat Grajcar.
Po prezentacji indywidualnych sukcesów – nagrodzonych gromkimi brawami. Ogłoszono wyniki konkursu Superklasa: w kategorii klas młodszych prowadzi klasa I b, na drugim miejscu jest  III a,  za nią klasa II a. Wśród klas starszych na podjum znalazły się klasy piąte w kolejności: Im.- 5a, II m. 5b i III m. 5c.

Pamiętajcie, że nie są to ostateczne wyniki i wszystko zależy od Was.
Apel zakończył się krótkim przypomnieniem zasad bezpiecznego zimowego wypoczynku.
Wraz z życzeniami aktywnego i bezpiecznego spędzenia ferii  życzymy dalszych sukcesów w II semestrze bieżącego roku szkolnego.


 

Joomla templates by a4joomla